Zakręcone inspiracje, czyli fryzury dla dzieci z kręconymi włosami!

Kręcone włoski u dzieci są prześliczne, dodają objętości i właściwie same się układają. Skąd więc tyle niechęci do puszących się włosków czy trudnych do ujarzmienia kędziorków? Cały sekret pięknych i wygodnych fryzur dla dzieci tkwi we właściwej pielęgnacji kręconych włosów. Sprawdźmy zatem, jakie możliwości stylizacji dają nam kręcone włosy u dzieci.

Rozpuszczone włoski u dziewczynek

Najbardziej wygodne, ale też wymagające najwięcej pielęgnacji są kręcone włoski, pozostawione same sobie. Luźno opadające, nie krępowane gumkami czy spinkami będą w naturalny i uroczy sposób okalały buzię dziecka. Właściwa technika mycia kręconych włosów wpływa na ostateczny kształt fryzury. Zatem, jeśli włoski mają być rozpuszczone, należy tak dobrać kosmetyki, aby wydobyć z włosa jego naturalny skręt i zapobiec puszeniu się. Szampony o lekkiej lub średniej mocy mycia nie powodują przesuszania włosów i wbrew pozorom będą najlepsze do pielęgnacji kręconych włosów.

Fryzury dla dziewczynek z kręconymi włosami można zrobić na każdej ich długości, zarówno na włoskach krótkich, półdługich i długich. Dla wygody naszej pociechy, żeby włoski nie zasłaniały oczu, nie opadały na buzię czy przeszkadzały w zabawie, można użyć miękkich opasek na włosy. Zwykłe, bawełniane opaski – zakładane na co dzień lub ozdobione kwiatuszkami, kokardkami czy koralikami – na uroczystości i imprezy rodzinne, utrzymują fryzury z kręconych włosów w ładzie i uroczo je przyozdabiają. 

Kręcone włoski związane w koczek

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyczarować piękne fryzury dla dziewczynek z kręconymi włosami, związując loczki w półkoczek lub koczek na różnej wysokości głowy. Półkoczki dają nieograniczone możliwości wystylizowania wymarzonej fryzury. Mogą występować z grzywką lub bez niej, z prostym przedziałkiem po lewej lub prawej stronie głowy lub z przedziałkiem nieregularnym. 

Jeden koczek z tyłu lub dwa po bokach, zbierają z kolei wszystkie włosy na wybranej wysokości głowy. Zwykle gładko zaczesane dodają szyku i elegancji. Dla nadania fryzurze lekkości i finezyjności można uwolnić z gumki lub klamry pojedyncze loczki, które będą okalały buzię maluszka.

Więcej informacji o fryzurkach dla dziewczynek znajdziesz tutaj: Modne fryzury dla dziewczynek – przepis na urocze i wygodne fryzury

Kucyki i warkocze

Zaplatanie warkoczy nie spowoduje zaburzenia skrętu włosa, ponieważ kształt kręconych włosów wynika ze specyficznej budowy cebulki i mieszka włosowego. Ich zakrzywiony kształt sprawia, że włos przybiera kręty kształt, a plecione fryzury dla dziewczynek z kręconymi włosami tego nie zmienią. Należy wystrzegać się za to prostowania kręconych naturalnie włosów. Kręcone włosy poprzez nierównomierne rozłożenie w nich keratyny z reguły są słabsze, dlatego prostowanie ich spowoduje jeszcze większe przesuszenie, a w efekcie puszenie się włosów i ich łamliwość. W gorące dni, albo podczas zwiększonej aktywności dziecka, warto dla odsłonięcia szyi zapleść nawet luźny warkoczyk lub dwa. 

Podobnie będzie z kucykami. Są bardzo wygodne, odsłaniają buzię i zapobiegają nadmiernemu poceniu się. Kucyki są urocze niezależnie od tego czy fryzurę dla dziewczynki z kręconymi włosami wzbogaci grzywka, czy przedziałek, a może obydwa te rozwiązania na raz. Jeżeli Wasza córeczka ma długie i gęste włosy, warto taki kucyk związać tuż przy szyi. Nie będzie obciążał głowy, a jednocześnie nie osłabi kondycji włosa. 

Kręcone włosy u chłopców

A jak się ma sprawa z kręconymi włosami u chłopców? Podobnie jak u dziewczynek, dają mnóstwo możliwości na wystylizowanie modnej fryzury dla chłopców z kręconymi włosami.

Długie lub półdługie fryzury dla chłopców w zasadzie układają się same. Bez różnicy czy włosy sięgają do ramion, do linii brody, czy może zasłaniają uszy, w każdym przypadku wyglądają pięknie i efektownie. Tutaj szczególną uwagę trzeba zwrócić nie tyle na układanie włosów, co na wygodę dziecka i funkcjonalność takiej fryzury. Włosy nie mogą przeszkadzać dziecku, wchodzić do oczu czy łaskotać szyi i uszu. Jeśli Wasza pociecha tego nie lubi, warto taką fryzurkę skrócić. Jeśli natomiast długie włosy nie przeszkadzają dziecku, to na czas zabawy, biegania czy grania w piłkę oczywiście można je związać.

Wśród fryzur dla chłopców z kręconymi włosami wciąż dominują cięcia krótkie. W zależności od upodobań, takie fryzury mogą występować z przedziałkiem, przy czym przedziałek pośrodku głowy uroczo wygląda u maluszków. Starsi chłopcy preferują przedziałki z boku głowy. Podobnie jest z grzywką, może opadać na czoło lub być zaczesana na dowolny bok. Krótko ścięte włosy po bokach i lekko uniesiona grzywka sprawdzi się w każdej sytuacji.

Po więcej inspiracji sięgnij tutaj: Fryzura dla chłopca – trendy i porady

Scroll to Top