Modne fryzury dla dzieci – poznaj najnowsze trendy!

To jest ładne, co jest modne. A może spróbujmy zmienić ten stereotyp – to jest modne co jest ładne… i co się nam podoba, i w czym czujemy się swobodnie. Szukając trendów modowych, jeśli chodzi o fryzury dziecięce, postawmy przede wszystkim na zdrowie i wygodę dziecka. Fryzjerstwo dziecięce daje obecnie tyle możliwości, że z łatwością można połączyć doskonały wygląd naszej pociechy, oszczędność czasu i bezproblemową pielęgnację włosów.

najmodniejsze fryzury dziecięce

O czym należy pamiętać, wybierając fryzurę dla dziecka

To raczej nie dzieci, ale ich rodzice wybierają fryzury dla swoich pociech, zwłaszcza tych najmłodszych. Każda mama z czułością patrzy na swoją córeczkę lub synka, a tata pęka z dumy, dlatego zrobią wszystko, żeby dziecko nie tylko ładnie wyglądało, ale również, a może przede wszystkim, świetnie się czuło. 

O czym nie mogą zapominać rodzice przy wyborze fryzury dla dzieci?

  • dzieci mają inne proporcje ciała, ich głowy są większe w stosunku do reszty ciała niż u dorosłych
  • twarze dzieci są okrągłe, krągłości te znikają z biegiem czasu, w miarę wzrostu dziecka
  • włosy dziecka są bardzo delikatne i z reguły cienkie, wymagają więc szczególnej pielęgnacji.

Jaka długość włosów będzie najlepsza dla dzieci

Niektóre dzieci rodzą się niemal bez włosków, inne są obdarzone bujną czupryną, która pozostaje lub wyciera się od poduszki i przerzedza. Długość, gęstość czy kolor włosów uwarunkowane są genetycznie. Rolą rodziców jest należyta dbałość o nie.

Niektóre mamy wręcz nie mogą się doczekać, aby zbierać włoski córeczek w kucyki czy koczki, albo zdobić je spineczkami lub opaskami. Nie należy delikatnych włosków ściągać zbyt mocno gumkami do włosów, ponieważ naprężone włoski będą się osłabiać, kruszyć i łamać w miejscu ucisku. Poza tym, przy ściąganiu gumki mogą się plątać, a rozczesywanie będzie długie i nieprzyjemne dla dziecka. Nie można też zakładać niewygodnych spinek, czy wbijających się w skórę głowy opasek. Jeśli decydujemy się na opaskę, to niech ona będzie szeroka z wygodnego materiału, niemal niewyczuwalna dla dziecka i nieograniczająca jego swobody. Taka opaska ochroni oczka i buzię dziewczynki przed opadającymi włosami, wtedy dziecko może swobodnie się w niej bawić i wygodnie leżakować.

Mali chłopcy z kolei uroczo wyglądają w dłuższych włoskach. I tu rodzice muszą pamiętać, żeby długość włosków nie przeszkadzała synkowi. Włosy nie powinny drażnić dziecka. Jeśli wchodzą do oczu czy łaskoczą uszy, to najlepszym rozwiązaniem będzie ich skrócenie. Dziecko nie powinno odczuwać dyskomfortu. Latem, w dłuższych włosach, chłopcu może być za gorąco, włosy będą kleić się do szyi, pocić i nieestetycznie wyglądać. 

Jakie zatem będą najlepsze fryzury dla dzieci? Praktyczne, wygodne i estetyczne. Dzieci są piękne, a więc żadna fryzura nie może tego zepsuć. Dziecko najlepiej wygląda wtedy, kiedy czuje się dobrze. 

Dziecięce fryzury dopasowane do rysów twarzy

Wybierając modne fryzury dziecięce, warto wziąć pod uwagę kształt buzi swojej pociechy.

Buźki okrągłe najlepiej prezentują się w okalających je nieco dłuższych włoskach. 

Jeśli twarz dziecka ma kształt serduszka, to należy zrezygnować z rozdzielania włosów na środku głowy, na rzecz przedziałka z boku; wprowadzona asymetria z pewnością wyjdzie na korzyść małemu elegantowi. 

Buzie prostokątne z kolei bardzo ładnie komponują się z grzywkami, a kwadratowe nabiorą miękkich kształtów, dzięki fryzurze z włosków cieniowanych.

Wciąż nie możesz się zdecydować na modną fryzurę dla swojego dziecka? Z przyjemnością Ci pomożemy. Odwiedź ze swoja pociechą nasz salon Happy Cuts w Gdyni, a my zrobimy wszystko, żeby dać radość i zadowolenie Tobie i Twojemu dziecku.

Najmodniejsze fryzury dla dzieci

Zatem pora przejść do rankingu modnych fryzur dziecięcych. Uwzględniając najwyższe dobro dziecka i wszystkie aspekty doboru fryzury dla dzieci, stawiamy na wygodę, sprawdzone rozwiązania i trendy w nadchodzącym sezonie.

Wśród fryzur dla chłopców dominuje klasyka, krótkie włosy o jednakowej długości na całej głowie lub dłuższa grzywka, a krótko nad uszami. Niektórzy stawiają na wzorki z jednej lub po obydwu stronach głowy. U młodszych chłopców odchodzi się od długich włosów, kucyków lub warkoczy zaplatanych z włosów na środku głowy. Starsi chłopcy, którzy już decydują o swojej fryzurze, wciąż jeszcze eksperymentują z długością włosów.

Fryzury dla dziewczynek to natomiast wciąż różnorodność. Półdługie włoski ścięte na boba, zwykle sięgają do ramion, dziewczynki noszą je rozpuszczone, ale łatwo można je związać, przy czym dziecko nie męczy się z wychodzącymi spod gumki kosmykami. Półdługie fryzury dziewczynek występują z grzywką, lub bez niej, przy czym szeroki asortyment ozdób do włosów pozwala wyczarować z nich na każdy dzień inną fryzurę. 

Wciąż modne pozostają długie włosy, które dają możliwość wiązania, zaplatania i upinania. Pielęgnacja długich włosów wymaga więcej czasu i cierpliwości zarówno mamy, jak i córki. Krótkie włosy, choć bardzo wygodne, można spotkać u zdecydowanych i pewnych siebie nastolatek, które wiedzą czego chcą. 

Zobacz również: Kiedy pierwsza wizyta z dzieckiem u fryzjera? Jak się przygotować?

Scroll to Top