Fryzury komunijne dla chłopców – pomysły i inspiracje

Już wkrótce rozpoczną się przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej naszych pociech. W czasie, gdy wszystkie czynności toczą się wokół dziecka, nie można zapominać, że to właśnie ono powinno być w centrum uwagi. Rodzice stają na głowie, żeby uświetnić ten dzień, dlatego wszystko dopinają na ostatni guzik; przepiękna uroczystość w kościele, doskonała impreza, zadowoleni goście. Perfekcyjne przygotowania nie oznaczają, że i dziecko ma być jak z żurnala. Przede wszystkim ma się czuć dobrze, aby długo i z radością wspominało ten podniosły dzień. 

Jaką fryzurę komunijną dla chłopca wybrać?

Fryzura na komunię dla chłopca wcale nie musi być nudna i przewidywalna. Wybierając fryzurę komunijną, trzeba mieć jednak na uwadze kondycję włosów dziecka oraz ich gęstość i grubość. Jeśli włoski są cienkie, lekkie i do tego podatne na puszenie, to nie ma sensu zapuszczać ich na dłuższe. Ciężkie i gęste włosy z kolei warto nieco skrócić, by nadać całej sylwetce dziecka lekkości.

U chłopca nie zaleca się prostowania kręconych włosów, ani skręcania prostych. Być może mama, chciałaby takiej odmiany w tym wyjątkowym dniu, ale dziecko mogłoby się czuć bardzo nieswojo. Niekiedy wystarczy zwykłe cięcie, aby uwydatnić piękną twarz dziecka i wydobyć spod zbyt długiej grzywki głębię spojrzenia. 

Fryzury komunijne dla chłopców – włosy krótkie

Krótkie fryzury komunijne to klasyka sama w sobie. Jeśli chłopiec na co dzień nosi krótkie włosy, bo w takich czuje się najlepiej, to nie ma powodu, żeby eksperymentować przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. Nieznane dotąd w życiu dziecka wydarzenie, mnóstwo gości, uroczystość inna niż wszystkie wcześniej, dostarczają tylu nowych wrażeń i bodźców, że wprowadzanie zmian do wyglądu dziecka w tym czasie jest zbędne.  

Krótkie fryzury na komunię dla chłopca są uniwersalne. Sprawiają, że dziecko wygląda elegancko i schludnie. Taką fryzurkę można przed komunią odświeżyć delikatnym cięciem. Po profesjonalne strzyżenie zapraszamy do salonu fryzjerskiego Happy Cuts w Gdyni

Fryzury dla chłopca na komunię – włosy półdługie

Półdługie fryzury komunijne dla chłopca, to z reguły krótsze włosy po bokach i dłuższe na górze głowy. Są doskonałe do uczesania i ułożenia zarówno w przypadku włosów prostych, jak i kręconych.

Proste włosy można zaczesać do tyłu i delikatnie je unieść, używając żelu lub gumy do włosów, można też nad czołem zrobić falę, czyli włosy unieść i lekko zakręcić. Kręcone włosy w zasadzie układają się same i nie wymagają szczególnych zabiegów.

W przypadku półdługich fryzur komunijnych dla chłopca, świetnie sprawdza się przedziałek na boku głowy. Oprócz tego, że dodaje szyku to może optycznie wpłynąć na kształt twarzy. Usytuowany wyżej z nieco uniesionymi włosami, wyszczupla okrągłą twarz dziecka. Natomiast w przypadku pociągłej buzi i wysokiego czoła, przedziałek może być poprowadzony nieco niżej, a włosy gładko zaczesane na bok. Przedziałek chroni również oczy dziecka, ponieważ w przypadku nieco dłuższych włosów, za uszy lub do linii brody, pozwala odsłonić czoło, a grzywkę  poprowadzić na boki.

Na tak podniosłą uroczystość, jaką jest pierwsza Komunia Święta, raczej nie zaleca się wzorków. Będzie jeszcze wiele innych okazji do zrobienia fantazyjnych fryzur, podkreślających osobowość dziecka.

Fryzury dla chłopca na komunię – włosy długie

Fryzura na komunię dla chłopca powinna być elegancka i stosowna do uroczystości. Długie włosy mogą naturalnie opadać na ramiona, jeśli taki jest styl dziecka. Można również gładko je uczesać i spiąć w kucyk, nisko nad karkiem. 

Epatowanie koczkiem na czubku głowy lub wieloma warkoczykami nie będzie na miejscu, zwłaszcza jeśli dzieci przystępują do komunii w albach. Jeśli trudno Ci dobrać fryzurę komunijną swojej pociechy do całej stylizacji, zdaj się na fachowe doradztwo i pomoc personelu Happy Cuts Gdynia. Inspiracji na modną fryzurę dla swojego dziecka możesz również znaleźć w naszym poprzednim wpisie: Fryzura dla chłopca – trendy i porady

Profesjonalne fryzury komunijne

Często rodzice sami pielęgnują fryzury swoich synów, ścinając włosy czy pogdalając maszynkami do strzyżenia. Przygotowanie uroczystości rodzinnej absorbuje jednak wiele czasu. Warto wtedy udać się z dzieckiem do salonu fryzjerskiego, gdzie fryzjer szybko i profesjonalnie wykona idealną, chłopięcą fryzurę na komunię. Może przy okazji i rodzice skorzystają z usług, jakie oferuje to miejsce, a w oczekiwaniu na swoja kolej, zrelaksują się w przyjemnym i dyskretnym miejscu jakim jest Happy Cuts w Gdyni.

Scroll to Top