Fryzura dla dziewczynki na wesele – inspiracje

Wesele to doskonała okazja, żeby na naszej głowie zadziało się coś więcej niż standardowa fryzura noszona na co dzień. Pamiętajmy przy tym, że nasze dzieci nas naśladują i chcą wyglądać jak dorośli, nie można więc zapominać o uroczym uczesaniu dla córeczki. I co najważniejsze? Niech to nie będą jednakowe fryzury dla mamy i córki. Każdy wiek ma swoje prawa i przywileje, a dziecięca uroda jest tak delikatna i subtelna, że potrzeba naprawdę niewiele, żeby stworzyć idealną fryzurę na wesele dla dziewczynki.

fryzura dla dziewczynki na wesele

Fryzura na wesele? Od czego zacząć? 

Wybierając fryzurkę dla dziewczynki na wesele musisz wziąć pod uwagę kondycję włosów dziecka, ich podatność na puszenie lub skręcanie, długość i gęstość. Jeśli włosy nadmiernie się puszą warto wybrać gładkie uczesanie, włosy spiąć lub związać albo poskromić je piękną i wygodną opaską. Jeśli zaś włosy Twojej pociechy podatne są na skręcanie, to nie ma sensu z nimi walczyć, wygładzać czy prostować. Urocze sprężynki okalające buzię dziecka wyglądają naturalnie i dodają uroku. Fryzura weselna dla dziewczynki powinna być wygodna i taka, w której Twoje dziecko będzie się czuło znakomicie. 

Co zrobić, gdy dziecko nie lubi czesania?

Najważniejszą sprawą, o której nie można zapominać, to cierpliwość Twojego dziecka na wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. Jeśli dziecko nie lubi czesania, nudzi się i kręci, to wykonanie nawet prostej fryzury dla dziewczynki na wesele skończy się płaczem, krzykami i ogólnym zdenerwowaniem. Jeśli do tego dojdzie pośpiech i napięcie, to przygotowanie do wesela stanie się dla wszystkich niezwykle męczące. Aby tego uniknąć, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy techniki czesania fryzury dziewczynek na wesele łączą z doskonałą zabawą. 

Salon fryzjerski Happy Cuts Gdynia jest miejscem, przeznaczonym do zadań specjalnych, a więc wyczarowania fryzury na wesele dla dziewczynek w atmosferze zabawy z dzieckiem i relaksu dla jego mamy. A może by tak wspólna przygoda, mama i córka? Oczywiście Happy Cuts to fryzjer dla całej rodziny. Przy okazji fryzury weselnej dla dziewczynki, pracownicy salonu mogą równocześnie wystylizować fryzurę mamy … lub taty, jeśli to on uda się z dzieckiem do fryzjera.

Inspiracje na fryzury dla dziewczynek na wesele

Dziecięca naturalność i świeżość sprawia, że nasze pociechy w każdym uczesaniu wyglądają przepięknie. Chcemy jednak, żeby na rodzinne imprezy wyglądały odświętnie i wyjątkowo uroczyście. Dobierzmy zatem idealną fryzurę dla dziewczynki na wesele, taką, która wyrazi osobowość naszego dziecka, a przy tym nie będzie sztuczna i krępująca.

Wygodne, eleganckie upięcia

Fryzury dla dziewczynek na wesele dają setki możliwości uczesania. Jeśli zdecydujemy się na upięcia, można je wykonać w zasadzie na każdej długości włosów oraz niezależnie od tego czy są one proste, falowane, czy też kręcone. Włoski dziewczynki można upiąć z tyłu głowy lub na boku jeśli preferujemy przedziałek. Do upięcia możemy zebrać część włosów zaczynając od góry głowy, zbierając również w upięcie grzywkę albo pozostawiając ją na czole lub zaczesaną na boki. Upiąć możemy półkoczek lub warkoczyk, dwa i więcej, pozostawiając resztę włosów swobodnie opadających na szyję czy ramiona. Można również pięknie upiąć wszystkie włosy na różnej wysokość, tak żeby zbytnio nie obciążały głowy. Jeśli włosy są gęste i długie, wygodniejsze będą upięcia tuż nad szyją, w innych przypadkach mogą być spinane coraz wyżej. Taka fryzura weselna dla dziewczynki okaże się praktyczna i efektowna przy każdej gęstości i grubości włosa. Należy jednak pamiętać, żeby nie przesadzić tu z ozdobami. Z reguły same upięcia już są ozdobne, wystarczy dodać delikatny kwiatuszek lub spineczkę aby efekt był czarujący. 

Gładkie koczki

Gładkie koczki to również idealna fryzura na wesele. Dziewczynka ma odsłoniętą buzię i czoło, a zaczesane gładko włosy wyglądają klasycznie i bardzo elegancko. Poza tym taka fryzura weselna dla dziewczynki jest bardzo wygodna w upalne dni. Szyja się nie poci, a dziecko może bez przeszkód bawić się i ganiać. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest to, że po uroczystości nie będzie problemu z rozczesaniem włosów, uczesane w gładki koczek nie będą poplątane ani zmierzwione. Do gładkich fryzur można użyć bogatszego zdobienia. Mogą to być kokardy, większe spinki z perełkami lub cyrkoniami, a także wianuszki  oplatające koczek. Niektóre małe księżniczki wybierają do ozdoby włosów również korony.

Rozpuszczone loki 

Uniwersalna fryzura dla dziewczynki na wesele to ponadczasowe loki. Jeśli nasza pociecha nie lubi upinania włosów ani związywania, to loczki sprawdzą się idealnie. Dziewczynki są zakochane w lokach. Niezależnie od tego czy będą to sprężynki czy luźne fale, nie pozbawiajmy ich tej przyjemności. Takie jednorazowe uczesanie nie osłabi włosów ani nie wpłynie negatywnie na ich kondycję. Rozpuszczone loki można ozdobić delikatnym wianuszkiem lub spineczkami.

Kucyki i warkocze

Jeśli wolimy proste fryzury na wesele dla dziewczynek, to idealnym rozwiązaniem będą kucyki lub warkocze. W obydwu tych przypadkach możliwości uczesania jest nieskończenie wiele. Kucyki sprawiają najmniej trudności i można je dowolnie ozdobić. Natomiast warkocz dla dziewczynki na wesele to już trudniejszy wybór. Dziesiątki różnych splotów, dają szeroki wachlarz możliwości na fryzurę weselną dla dziewczynki, bez względu na to czy dziecko ma włosy grube i gęste, czy cienkie i delikatne. Więcej o warkoczach przeczytasz tutaj:  Modne fryzury dla dziewczynek – przepis na urocze i wygodne fryzury

Scroll to Top