Fryzura dla dziecka na wesele – 4 wskazówki od Happycuts!

Wesele w rodzinie czy u znajomych to uroczystość, na której chcemy dobrze się bawić i świetnie wyglądać. Podobnie jest z naszymi pociechami, z tym, że one oczekują super zabawy z rówieśnikami, a rodzice starają się by dziecko wyglądało uroczo. Jak zatem znaleźć złoty środek na połączenie komfortu i elegancji, aby uroczystości rodzinne jeszcze przez długi czas wspominać z przyjemnością? 

fryzura dla dziecka na wesele

Fryzura dla dziecka na wesele powinna być ładna, ale przede wszystkim wygodna. Nasza dziecko nie może czuć się nienaturalnie, całkiem inaczej niż zwykle, bo będzie zdezorientowane, skrępowane i zawstydzone. Dlatego nie tylko dobór fryzury, ale też proces jej wykonania musi przebiegać w luźnej, spokojnej atmosferze. Poniżej kilka podpowiedzi, w jaki sposób bezstresowo uczesać dziecko na wesele.

1. Wybierz dla dziecka fryzurę na wesele, w której czuje się najlepiej

Pewnie już wiele uroczystości macie za sobą, przypomnij sobie, w jakiej fryzurze Twoje dziecko najlepiej bawiło się przez cały czas trwania imprezy. Czy u dziewczynki były to włoski związane, upięte czy rozpuszczone. Na wesele przygotuj podobną fryzurkę, możesz ją nieco zmodyfikować, albo dodać więcej lub bardziej efektownych ozdób. Kokardy, wianki z żywych kwiatów, wygodne spinki z perełkami lub brylancikami czy też małe korony uczynią nawet standardową fryzurę bardzo szykowną. Chłopięcą fryzurę na wesele możesz nieco unieść czy wymodelować na żelu lub gumie do włosów. Jednorazowa stylizacja nie nadwyręży kondycji włosów, a efekt będzie naprawdę imponujący.

2. Spraw, aby układanie fryzury dla dziecka na wesele przebiegało spokojnie

Dziecko wyczuwa zdenerwowanie rodzica i buntuje się lub wręcz ucieka przed stresującymi sytuacjami. Wykonanie fryzury w takich warunkach będzie długie i męczące dla dziecka i jego dla mamy. Dłuższe włosy najpierw trzeba dokładnie rozczesać, zaczynając od dołu i stopniowo kierując się ku górze. Nie można szarpać, ani ciągnąć, w takiej sytuacji nawet najpiękniejsza fryzura będzie budziła niechęć i złe skojarzenia. Gumki nie mogą ciągnąć a spinki uwierać, w przeciwnym razie podniosły nastrój zmieni się dla dziecka w sytuację dyskomfortową.

3. Fryzura dla dziecka na wesele powinna być wygodna

Włosy nie mogą przeszkadzać, zasłaniać oczu, uszu czy opadać na twarz. Jeśli uroczystość będzie odbywać się w upalne miesiące, to warto odsłonić szyję, aby włosy zbytnio się nie pociły i nie kleiły. Oczywiście lokale są klimatyzowane, ale dzieci bawią się i ganiają również na placykach specjalnie dla nich zaaranżowanych. Warto wymyślić taką fryzurę dla dziecka na wesele, żeby w dowolnym momencie można było włosy związać lub podpiąć, nie psując początkowego efektu. 

4. Pozwól dziecku na wspólny wybór fryzury

Jeśli nie masz pomysłu na fryzurę dla dziecka na wesele, pooglądaj z synem lub córeczką katalogi albo spytaj swoją pociechę, z jakim uczesaniem chciałoby się zmierzyć. Niech Twoje dziecko potraktuje uczesanie na wesele jako ciekawą przygodę. Zaangażowanie dziecka w planowanie choćby fryzury, pobudzi jego ciekawość i sprawi, że decydując o własnym wyglądzie nabierze pewności siebie. 

Jeśli fryzura dla dziecka na wesele miałaby sprawić Ci kłopot, skorzystaj z pomocy doświadczonych pracowników salonu fryzjerskiego. Fryzjer rodzinny Happy Cuts Gdynia to miejsce stworzone specjalnie z myślą o dzieciach, w którym Twoja pociecha w niemal bajkowej atmosferze zyska urocze uczesanie, a Ty odpoczniesz i zrelaksujesz się przed zabawą do rana.  

Zobacz również: Fryzura dla dziewczynki na wesele – inspiracje.

Scroll to Top