Fryzura dla chłopca – trendy i porady

Każda mama chce, żeby jej syn wyglądał jak mały elegant, a przy tym czuł się w swojej fryzurze dobrze i nieskrępowanie. Z kolei chłopcy, zwłaszcza młodsi, zaabsorbowani zabawą, potrzebują wygody i luzu do odkrywania świata i tworzenia swoich małych dzieł. Nieco starsi, baczniej obserwujący otoczenie,  potrzebują naśladować swoich idoli – sportowca, aktora lub własnego tatę. Jak więc znaleźć złoty środek na idealną fryzurę dla chłopca? Spróbujemy nieco podpowiedzieć. 

Jakie fryzury dla chłopca są modne

Jak w każdej dziedzinie, tak i we fryzjerstwie dziecięcym, panują trendy modowe. Trzeba za nimi podążać? Oczywiście, że nie, ale warto zabrać swoją pociechę do fryzjera, który oceni kondycję włosów chłopca, zaleci odpowiednie dla dziecka kosmetyki i dobierze fryzurę do kształtu buzi. Specjalne techniki strzyżenia, pozwalają nadać objętości nawet niezbyt gęstym, cienkim włoskom. Proste strzyżenie maszynką na jednakową długość, już przestaje mieć zastosowanie. Kto powiedział, że fryzury chłopięce mają być nudne? Będziecie zdziwieni, ile różnych wariacji na głowie Waszych dzieci można zrobić.

Dziecięce fryzury chłopięce

Chłopcy są niezwykle aktywni, zatem ich fryzura powinna być wygodna i praktyczna. Każdy rodzic swoje dziecko zna najlepiej. Wybierając fryzurę dla dwu- lub trzylatka, trzeba mieć na uwadze, czy lubi częste mycie głowy oraz to, jak znosi suszenie włosów. Jeśli dziecko jest niecierpliwe, to lepiej wybrać dla niego krótką fryzurkę, nie wymagającą szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Fryzury dla nieco starszych chłopców, powinny wyrażać osobowość każdego z nich. Tylko wtedy mały mężczyzna będzie czuł się dziarsko i pewnie. Przedstawiamy zatem różne rodzaje chłopięcych fryzur. 

Krótkie fryzury dla chłopców

Krótkie fryzury dla chłopców występują w wielu wersjach: 

  • fryzura z cieniowaną grzywką na bok, grzywką uniesioną na irokeza lub delikatnie zmierzwioną
  • włosy krótsze po bokach lub wygolone z dłuższą górą
  • delikatne lub bardziej odważne wzorki po bokach i z tyłu głowy

Każda krótka fryzura chłopięca będzie się od siebie różnić. To samo cięcie, w zależności od uczesania, może nabrać zupełnie innego wyrazu. Mogą to być grzeczne zaczesania, albo zadziorne kosmyki. 

Grzywka z nieznacznie krótszymi włosami nad uszami, spójnie się komponuje i pasuje do każdego kształtu buzi. Jeśli opada na czoło, nie powinna przekraczać linii brwi, żeby nie zasłaniała oczu. Może być zaczesana na bok, uniesiona do góry lub tworzyć z resztą włosów klasyczny grzybek. 

Dużą popularnością cieszą się chłopięce fryzury z wygolonymi, lub bardzo krótkimi włosami, po bokach. Taka fryzura świetnie sprawdzi się u chłopców z okrągłą buzią, zwłaszcza jeśli fryzjer zostawi dłuższą górę, zaczesywaną do tyłu. Dłuższe włosy u góry mogą być oddzielone od krótkich boków wyraźnym przedziałkiem z boku głowy. Decydując się na bardzo krótkie włosy po bokach, trzeba mieć na uwadze kształt uszu, jeśli są dość odstające, to dziecko lepiej będzie się czuło w nieco dłuższych włoskach. 

A skoro już mowa o krótko ściętych lub wygolonych bokach, to wciąż modne są różnego rodzaju wzorki lub cieniowania. Takie zdobienie pasuje pewnym siebie, zdecydowanym chłopcom. 

Półdługie fryzury dla chłopców

Półdługie fryzury chłopięce są wygodne i bardzo ładnie się prezentują. Przy włosach prostych, przedziałek i grzywka na bok, odsłaniają buzię dziecka i nie zasłaniają oczu. Włoski kręcone jeszcze łatwiej utrzymać z dala od oczu, ponieważ ich naturalny skręt utrzymuje kędziorki na miejscu. Problem może się pojawić przy rozczesywaniu. Jeśli twoje dziecko tego nie lubi, lub ma włosy podatne na plątanie, to mimo wszystko lepsza będzie krótsza fryzurka. 

Długie fryzury dla chłopców

Długie włoski to wciąż aktualne fryzury dla chłopców. Najbardziej efektownie wyglądają włosy kręcone lub falowane. Fajnie się unoszą i pięknie okalają twarz dziecka. I chociaż mały mężczyzna w dłuższych włosach wygląda uroczo, to taka fryzura jest dość kłopotliwa w utrzymaniu. Poza tym nie jest wygodna, ponieważ kędziorki będą opadać na buzię, wchodzić do oczu, a przy zabawie czy w cieplejsze dni, długie włosy sprawią, że skóra głowy i szyja bardziej będą się pocić. 

Wybór najlepszej fryzury dziecięcej dla chłopca zależy od wieku dziecka, typu urody, temperamentu, etapu nauczania (przedszkolnego/szkolnego), kondycji jego włosów i wielu innych czynników. Jeśli wciąż nie możesz się zdecydować, odwiedź nasz salon fryzjerski Happy Cuts w Gdyni. Doświadczenie naszej kadry i świetny kontakt z małym Klientem sprawią, że wspólnie odkryjemy jego potrzeby i uszczęśliwimy wygodną, praktyczną fryzurą na czasie.

Scroll to Top