Dziecko boi się obcinania włosów – jak przełamać strach przed fryzjerem

Dzieci z reguły boją się tego, co nowe i nieznane. Nie lubią bliskiego kontaktu z obcymi osobami, a nożyczki, suszarka czy dźwięk maszynki do golenia mogą napawać je lękiem. Każde dziecko ma inny stopień wrażliwości, dlatego do każdego małego Klienta salonu fryzjerskiego, należy podejść indywidualnie. W salonie fryzjerskim każdy szczegół jest niezwykle ważny, aby zaskarbić sobie zaufanie małej istotki.

Co zrobić gdy dziecko boi się fryzjera

Dlaczego dzieci odczuwają strach przed fryzjerem?

Salony fryzjerskie często kojarzą się dzieciom z gabinetem medycznym, a co za tym idzie nieprzyjemnym badaniem, czy bólem po profilaktycznych szczepieniach. Umawiane wizyty, oficjalne wyjścia i często powtarzane przez rodziców: “Nie bój się”, “Tylko bądź grzeczna”, itp. dodatkowo potęgują obawy naszych pociech. Jak więc przezwyciężyć negatywne emocje, związane z wyjściem do fryzjera? Istnieje na to kilka sposobów:

  1. Jeśli dziecko boi się strzyżenia, pokaż mu, że to nic strasznego. Podczas pierwszej wizyty dziecka w salonie fryzjerskim, to Ty skorzystaj ze strzyżenia czy stylizacji fryzury. Niech Twoja pociecha obserwuje pracę fryzjera, a na koniec zapytaj synka lub córeczki, czy wyglądasz ładnie. W naszym gabinecie Happy Cuts, który jest stworzony z myślą o najmłodszych, również każdy dorosły może skorzystać z wybranej usługi fryzjerskiej.
  1. Przed zaplanowaną wizytą u fryzjera pobaw się z dzieckiem w czesanie, suszenie włosów, wiązanie i spinanie kosmyków. Wtedy Twój maluszek będzie kojarzył strzyżenie z zabawą. Jeśli dziecko jest na tyle duże, pooglądaj z nim bohaterów bajek i spytaj, do którego z nich chciałby być podobny i jaką chce mieć fryzurę.
  1. Wybierz dla dziecka salon fryzjerski, który będzie najbardziej przyjazny. Poczytaj w internecie opinie, albo popytaj znajomych, którzy już wizytę z dzieckiem w salonie fryzjerskim mają za sobą. Na co zwrócić uwagę? Na wygląd salonu i panującą w nim atmosferę. Jeśli dziecko raz się zrazi, kolejne wizyty będą coraz gorsze. Jeśli natomiast personel salonu fryzjerskiego zjedna sobie maluszka, to każde następne strzyżenie będzie dla dziecka frajdą, a dla rodzica chwilą relaksu.

Co zrobić, gdy dziecko boi się strzyżenia?

Jeśli Twoje dziecko boi się strzyżenia, wybierz się z nim do salonu fryzjerskiego, który jest przystosowany specjalnie dla małych Klientów. W Happy Cuts zaprojektowaliśmy specjalne kąciki, w których dzieci mogą się bawić, a dorośli relaksować. Mnóstwo kolorów, właściwe oświetlenie i przystosowane dla dzieci wyposażenie, od samych drzwi kusi do wejścia. 

Foteliki w kształcie samochodów, motoru, czy mała imitacja placu zabaw sprawia, że zwykłe strzyżenie staje się dla dziecka super zabawą i wspaniałą przygodą. 

Dla pociech, które wolą jednak bliskie towarzystwo mamy lub taty, przewidziane jest strzyżenie na kolanach opiekuna. Specjalnie przystosowany fotel, umożliwia strzyżenie czy pielęgnację włosków dziecka, bez konieczności sadzania go osobno od rodzica, nawet jeśli jest to najbardziej wyszukany fotelik. Dziecko u mamy lub taty czuje się bezpiecznie, a jeśli do tego może jeszcze oglądać bajki, to pełnia szczęścia zostaje osiągnięta. Obcinanie włosów może wtedy przebiec nawet niepostrzeżenie dla malucha. 

Jak przekonać dziecko do fryzjera?

Rola rodzica to jedno, a faktyczny przebieg wizyty w salonie fryzjerskim to drugie. To od fryzjera w dużej mierze zależy, jak dziecko zachowa się w salonie fryzjerskim. Ekipa Happy Cuts to ludzie z pasją i wielkim zaangażowaniem w swoją pracę. Serdeczni i uśmiechnięci, znają i rozumieją potrzeby dziecka, jego nastroje, a czasem też humorki. Pozwól dziecku wybrać, która pani tym razem zajmie się jego włosami. Każda z nich posiada wysokie kwalifikacje oraz umiejętność pracy z dzieckiem.

W naszym salonie fryzjerskim dla dzieci, znajdującym się w Gdyni, tworzymy atmosferę radości i zabawy. Wręcz bajkowa, ale nieprzesadzona kolorystyka, mnóstwo zabawek i atrakcji, a także nagrody i dyplomy za świetną wspólną zabawę są gwarancją, że nikt nie wyjdzie od nas rozczarowany. Wręcz przeciwnie, wszyscy nasi Klienci chętnie do nas wracają. Jest to dla nas ogromny sukces i radość. Teraz jeszcze czekamy na Ciebie i Twoją pociechę.

Scroll to Top