Fundacja Rak'n'Roll

Poznaj nas

Daj włos!

Każdy może obciąć włosy w dobrym celu i przekazać je do Rak’n’Rolla. Dalej powędrują do perukarni Rokoko, która zrobi dla Pań wygodne i piękne peruki, o ile… no właśnie – koniecznie poznaj:

5 bardzo ważnych zasad.
Każde zaniedbanie, cenny dar zamienia w bezwartościowy
materiał do utylizacji.
Niech Twój dar będzie piękny i mądry.

Daj (Dobry!) Włos

1. Włosy farbowane lub rozjaśniane nie nadają się na perukę.
Jeśli Twoje włosy były farbowane lub rozjaśniane – niestety, ich struktura nie pozwala na wykorzystanie ich na perukę. 

2. Ścinane włosy muszą mieć 35 cm lub więcej, mierzone przed zapleceniem warkoczy.
Nie może być mniej. Nie jest tu istotne, że bardzo chcesz lub masz specjalną okazję. Długość włosów nie jest przedmiotem negocjacji. Jeśli będą miały mniej, nie będzie można z nich utkać peruki.

3. Muszą być umyte bez odżywki.
Po użyciu odżywki lub maski włosy stają się zbyt śliskie, by tkać z nich peruki. Zetnij włosy w ich naturalnej kondycji.

4. Pakowane do wysyłki – muszą być suche.
Wilgoć pozostawiona na włosach sprawi, że dłużej leżąc w kopercie – spleśnieją.

5. Muszą być splecione w warkocze.
Osoba pracująca nad peruką musi mieć 100% pewność gdzie jest nasada włosa, a gdzie końcówka. Tylko włosy w warkoczu dają taką czytelność. Muszą być solidnie związane gumką na obu końcach.

W Happy Cuts prawidłowo przygotujemy włosy do wysyłki oraz przekażemy dedykowaną kopertę zaadresowaną do Fundacji Rak’n’Roll. Wystarczy wypełnić oświadczenie online, wydrukować, podpisać i przesłać do Fundacji wraz z warkoczami.

 

Twoje dane są potrzebne, by potwierdzić bezpłatne przekazanie włosów przez Ciebie oraz móc się z Tobą skontaktować, gdy włosy dotrą do Fundacji. Podziękowanie trafi na adres e-mail, który podasz.

Wypełnij formularz – to pierwszy krok, by pomóc. Zaznacz potrzebne zgody i zapisz dane. Pojawi się plik w formacie pdf. Zapisz go, wydrukuj i podpisz. Włóż go do koperty razem z włosami.

Twoje dane są bezpieczne pod kodem QR. Można je odkodować tylko korzystając z naszej aplikacji.
Scroll to Top